Skip to main content

Odzież medyczna znajduje zastosowanie w wielu branżach – nie tylko stricte medycznej. Spodnie, koszule i sukienki medyczne noszą również przedstawiciele i przedstawicielki branży weterynaryjnej i kosmetycznej. Szczególnie w kosmetologii, gdzie większość stanowisk zajmują kobiety, sprawdza się zamiana spodni na sukienkę – chyba każda kobieta lubi czasem postawić na bardziej kobiecy, dopasowany strój. Jaką sukienkę kosmetyczną wybrać, by wyglądać profesjonalnie i czuć swobodnie? 

Uniform jako element wizerunku w branży beauty

O profesjonalizmie gabinetu kosmetycznego czy kliniki medycyny estetycznej świadczą głównie umiejętności pracujących tam osób – to nie ulega wątpliwości. Trzeba jednak pamiętać, że o tym, jaki gabinet wybierze klient/ka decyduje całość: zespół pracowników, ceny, ale także aspekt wizualny, czyli:

 • logo, 
 • czystość w recepcji, 
 • przejrzystość strony internetowej,
 • miła i kompetentna obsługa,
 • uniformy personelu.

Prowadząc tego typu gabinet i chcąc być profesjonalnym, warto zadbać o każdy element. W branży beauty szczególnie ważny jest wygląd pracowników: schludna fryzura, zadbane dłonie, estetyczny makijaż, a także – a może przede wszystkim – uniform pracowników. Powinien być stosunkowo minimalistyczny, żeby łatwo było dobrać do niego buty czy delikatną biżuterię. 

Postaw na sukienkę i poczuj się w pracy kobieco!

Uniform w branży beauty jest tak samo ważny jak w branży medycznej. Jakie pełni funkcje?

 • Ochronną – dzięki uniformowi chronisz swoje ubranie na przykład przed kosmetykami czy preparatami używanymi w czasie zabiegów. Jeśli wykonujesz bardziej inwazyjne zabiegi, takie ubranie chroni cię również przed krwią osoczem klientek/pacjentek.
 • Wizerunkową – czy wykonywanie zabiegów w prywatnym, codziennym ubraniu wygląda profesjonalnie? Oczywiście, że nie. Jeśli więc chcesz dbać o wizerunek swojego biznesu, zadbaj o to, by jeszcze przed zabiegiem klient widział, że trafił w najlepsze ręce! Czysta, wyprasowana, ładna sukienka kosmetyczna będzie sygnałem, że w tym salonie czy klinice dba się o każdy detal.

Czy uniformem kosmetyczki muszą być spodnie? Zdecydowanie nie. Równie profesjonalne i estetyczne, a jednocześnie wygodne, są sukienki kosmetyczne. Są także bardzo kobiecym uniformem – taki strój szczególnie lubią panie, które na co dzień preferują spódnice i właśnie sukienki. W pracy spędzasz wiele godzin – musisz więc czuć się w nim swobodnie i pewnie. 

Sukienka kosmetyczna – jaki kolor wybrać?

Czy profesjonalny uniform kosmetyczny musi być biały? Zdecydowanie nie! Równie profesjonalnie, a do tego niezwykle oryginalnie wyglądają kolorowe sukienki kosmetyczne. Medibrand oferuje kolekcję sukienek w najróżniejszych kolorach:

 • modnym fiolecie,
 • kojącym błękicie,
 • interesującym odcieniu morskim,
 • wyrazistej fuksji,
 • stonowanym beżu.

Kolor sukienki można więc dobrać do identyfikacji wizualnej marki, ale i swoich preferencji. 

Za przykład może posłużyć sukienka kosmetyczna Saphena. Jest kobieca, elegancka i przepięknie wygląda na każdej sylwetce. To strój medyczny, który łączy w sobie jakość i design!

Sukienka medyczna Saphena kopertowa z magnesami sandy

Sukienka medyczna Saphena, która sprawdzi się jako sukienka kosmetyczna.

 

Nie każda kobieta dobrze czuje się w białym fartuchu. Obecnie nie ma już jednak przymusu spędzania wielu godzin w gabinecie w bieli. Alternatywy dostępne w Medibrand pozwalają wybrać swój ulubiony kolor! 

Sukienka kosmetyczna – czym powinna się cechować?

Sukienka kosmetyczna powinna być funkcjonalna, ale i estetyczna. Jakie powinna mieć cechy?

 • Sukienka kosmetyczna powinna być wygodna i umożliwiać swobodne poruszanie się. Zabiegi kosmetyczne wymagają precyzji i dokładności, zatem nie ma możliwości, aby kosmetyczka miała ograniczone ruchy. 
 • Uniform kosmetyczny musi być przewiewny i oddychający – dzięki temu nawet po wielu godzinach intensywnej pracy będziesz czuć się świeżo i nienagannie prezentować. Estetyczny wygląd i ładny zapach to także wyznaczniki profesjonalizmu!
 • Sukienka kosmetyczna nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu ani być zbyt krótka. Branża beauty ma bowiem swego rodzaju dress code, według którego kosmetyczka powinna wyglądać schludnie i estetycznie – króciutka sukienka zdecydowanie tutaj nie pasuje. Bardzo ładnym fasonem są sukienki kopertowe – mają w sobie kobiecość i elegancję.
 • Sukienka kosmetyczna powinna być zgodna z identyfikacją wizualną marki, czyli gabinetu lub kliniki. W Medibrand sukienki występują w kilku kolorach, między innymi mocnym różu, błękicie czy beżu. Duży wybór kolorów sprawia, że z łatwością wybierzesz barwę, która będzie współgrała z motywami przewodnimi twojego gabinetu.

Zastanawiasz się na uniformem do swojego gabinetu kosmetycznego? Alternatywą dla spodni i fartuchów są eleganckie, kobiece, lekkie sukienki. Żeby wyglądały profesjonalnie, powinny mieć odpowiednią, umożliwiającą swobodne poruszanie się długość, niezbyt głęboki dekolt oraz kolor zgodny z identyfikacją wizualną marki.